*

Cesty koly čtyřkolky 2006

[CNW:Counter]


nově od ledna 2007


Rok 2006 úspěšně skončil a mě se stránka neúměrně protáhla - takže otočím list a tady je rok 2007...


24.prosince 2006
(2006)
Vánoce... romantika, sníh, vločky, kapr, stromeček - no a v Ivančicích vymysleli vyjížďku. Sešlo se to půl na půl čtyřkoky a krosky, po sněhu ani vidu ani slechu, někteří si vzali na svátek oblek a kravatu, ale cíl byl jasný - klobásky u rybníka. Z poklidné vyjížďky se vyklubaly nervy - stavění kolek na zadní a pády z kopce, nepojízdné nápravy, vody v motoru a pod. Ale počasí vyšlo, maminy stačily nachystat večeře, Ježíšek přišel - prostě vánoce... Končilo se na oslavanské motokrosové trati a pak domů ke stromku.
 


10.prosince 2006
(2006)
Plný dojmů ze včerejší vyjížďky jsem vzal Věru po stopách včerejší vyjížďky. Déšť se podepsal na terénu a tak první brody Bílého potoka už varovaly. Takže na tom posledním jsem narazil na výjezdový břeh a stál v potoce. Nahoru to nešlo a jak už jsem psal - pokud se něco stane, tak v nejnevhodnějším místě. Kolem stromů a stromů, ale na břehu kam jsem potřeboval ani jeden - louka jak v Texasu. Chvíli jsem tam brouzdal s lanem v ruce až mě to přestalo bavit, vlezl jsem do potoka, za všeobecného údivu tamních pstruhů jsem nadhodil kolku do obráceného směru a potupně se vrátil po kolena mokrý zpět. Na takové srandy už bylo dost vysoké datum a tak následovala cesta domů. Konec už znáte - vana a Tullamorka.
 


9.prosince 2006
(2006)
To jsme takhle vyjeli s Michalem do nějakého Dědkova, což je kousek nad Měřínem. Vzali jsme to z přehrady na Bíteš údolím Bílého potoka, přes pole lesy do Velkého Meziříčí a nahoru do Dědkova. Vyjížďka probíhala v pohodě do té doby, než jsme dojeli na místo a začalo pršet. Měli jsme najeto asi 80 km - takže představa stejných kilometrů zpět v dešti se nám moc nelíbila. Nicméně - zpáteční cesta byla opravdu lahůdka. Začalo se stmívat, lilo jak z konve, nikdo z nás neviděl kam vlastně jedem - hrůza. Domů jsme dojeli za tmy, mokří až na slipy - došlo na vanu a whisky. Ale zatím to byl jeden z nejdelších výletů - 150km v tahu a dešti...
 


3.prosince 2006
(2006)
Žamberk... a s tím spojená předváděčka nového Gladiátora a v podstatě i 320ky se změnila na offroad, kdy mě, jakožto dvoukoláku naskakovala husí kůže. Osm jezdců byli totiž účastníci všemožných Rumunsek a podobných expedic a tak, kde se co nedalo projet - tam jeli. Trať nachystaná skvěle, kluci to tam znají, bylo to poznat. Některé úseky bych nešel ani pěšky. Ale oba stroje, které jsme si prohazovali, se osvědčili - vyšplhaly všude, skočily všude, sjely všude, uplavaly všechno - jen na to kafe jsme museli do hospody. Mě dvakrát vytáhl naviják, zbytek nevím, měl jsem zavřené oči. Nevím, jestli se to smí říkat, ale oba stroje tam chlapci umí tzv. otevřít, tak proto ten mazec. Pokud se to nesmí říkat, tak jsem si to vymyslel... Jedna malá kolka to vzala i s majitelem po zádech dolů s kopce na dva kotrmelce, ale to taky nevím jestli se smí říkat, neboť nevím, jak to doma podal. Majitel O.K. , kolka K.O.
Každopádně hned objednal Gladiátora a tak to byla asi Boží prozřetelnost. A pokud doma mlžil, tak jsem si to taky vymyslel. Po záchranné akci jsme přijeli už za tmy a tak rychle vapka a domů. Každopádně, pokud si někdo trochu vyhraje s Gladiátorem, tak za ty prachy je to neskutečný stroj.
 


24. - 26. listopadu 2006
(2006)
Podmitrov...byla to třídenní akce Abeca, ale spíš než reklamní akce z toho udělali super sraz. Trať nachystaná, ubytování, tři kýty na ohni, spanilá jízda - co dodat? Mám 300 fotek, ale musím to přebrat. Zatím jen trochu narcismu - moje jízda...
 


20.listopadu 2006
(2006)
nestíhám... ale vzal jsem Věru na Šmelcovnu jinudy...
 


21.listopadu 2006
(2006)
Zima se blíží, a tak se stále častěji vydávám na cesty kde to znám. Asi to souvisí s rizikem "uváznutí" v neznámém terénu, kde se to v teplých měsících řeší radostněji. Zapadl jsem u přehrady do blata "po sedadlo" a stálo to za to... ( alespoň to čistění ). Takže to beru obden kolem Bílého potoka, kolem Těsnohlídka a dalšími cestami popsanými níže, brouzdám spadaným listím a rozblácenými cestami rozrytými lesními traktory a náklaďáky svážejícími dřevo. A tak se nechci opakovat... Napíšu až něco nového... V pátek má být sraz v Podmitrově, tak snad přibudou nějaké "zážitky".
 


13.listopadu 2006
(2006)
A pak, že není 13. smolný den... To takhle vyjedu, přijedu a tohle najdu... dobrý ne ?
 


11.listopadu 2006
(2006)
To si takhle Věra odjela do Luhačovic a mě nechala doma... Takže kocour zmizel, myši mají bál. Ale, že se zima blíží je už citelně znát. Zima jak v zimě, vody přibylo - brody jsou čím dál tím víc hlubší. Vzal jsem to od Rakovce hore kopcom směrem na Helenčinu studánku - pěkná cesta; jediné co jsem potkal v lese byly dvě ženy na koních ( no prostě romantika...) a od rozcestníku doleva na zelenou na Stinskou. Tam doprava na žlutou k pomníku Helenky, dál do Veverských Knínic a ještě dál do Javůrku. Doprava na červenou a vyjel jsem na Šmelcovně. Tady už jsem to vzal cestou známou podél potoka. Vody přibylo hodně, tak ten poslední úsek ( dost dlouho vodou ) jsem raději neriskoval a vrátil se do Bitýšky. Po cestě jsem potkal Pavlu z Ozvěny - šli procházkou na chaloupku, kterou mají někde u Javůrku. No vyjet později, mohl jsem jít na kafe. V lese jinak ani noha, tak mě napadali různé filozofické myšlenky - jako třeba že, v zimě jezdím jenom proto, že se celou cestu promrzlý těším na horkou vanu s pěnou a Single Highland Malt Skotskou. No, moc filozofie f tom není, ale je to pravda, 15ti letá Dalwhinnie.
 


6.listopadu 2006
(2006)
Tak jsem se před zimou pustil do úklidu a našel jsem Turistického průvodce ČSSR č.24 - okolí Brna...vydaný 1963. Jsou tam špeky ještě z dob dávno minulých, ale i popisy turistických tras. A tak mě zaujalo údolí řeku Bobravy. Auto jsme nechali u průmyslové zóny ( ta v roce 63 asi nebyla ) a projížděním po okolí začli hledat modrou. Je pravda, že stavbou průmyslové zóny padlo hodně stromů a asi i ty označené, takže to chvilku trvalo, ale podle vody vedla cesta, tak jsme to riskli. Cesta chvilku vypadala dobře, ale za chvilku se ztratila v zarostlém bordelu. Vzali jsme to na silnici a pochopili, proč modrá dál nevede. Končila v aktivním lomu, kde jezdí auto za autem, takže moc turistů tudy asi nepůjde. Ale za lomem už se cesta spravila a vedla pěkně kolem vody, lesem a po poli. Na cestě je asi šest mlýnů,ale celá cesta je průjezdná. Skončili jsme ve Střelicích, ale byl čas, tak jsme to chtěli vzít do Ivančic, jenže orientační smysl selhal a skončili jsme v Ořechově. Střihli jsme to na Šafránkův mlýn a zpět po modré do Modřic. No, od časů vydání průvodce se lecos změnilo, ale šlo to...
 


30. října 2006
(2006)
Dva dny pršelo, takže kam se vydat - do údolí Bílého potoka... Bylo zima, cyklistů viditelně ubylo, v podstatě jsme tam byli sami... Cestu jsme znali, jen ty brody a kousek potokem šly hůře - vody přibylo. Při cestě zpět jsme na Šmelcovně našli červenou kolmo na náš směr a tak jme se po ní začli drápat do kopce. Zajímavé je, že na Věru přijde čůrání vždycky, když mám plný ruce práce. Takže v půlce nejhoršího stoupání hlubokým vymletým véčkem jsme si udělali pauzu... Obloukem jsme pak skončili zase v Bitýšce...
 


28.října 2006
(2006)
Jeli jsme se podívat na psí závody ke Třem studním. A odpoledne bylo volno, tak jsme vyjeli směrem na Žákovu horu. Hned za Třema studnama začala cesta prudce stoupat, byla plná spadaných a pořezaných stromů a větví, takže pěkný trial. Postupně, jak jsme se blížili k pramenu Svratky, přibývalo klestí a kmenů tak, že jsme museli dost objíždět. Cesta byla navíc mokrá, plno kalužin a zatopených proláklin. Ale nakonec jsme studánku našli. Malá, ale Svratka... Poslední úsek na Žákovu horu byl strmý a plný kmenů, takže to Věra vzala pěšky a já se klestil kolem mezi stromy. Sešup ze Žákovy hory už byl hračka... Celou cestu Věra mručela, co že je to tady za bordel, samý klestí, nikdo to neuklízí apod. Jen co jsme přijeli zpět jí zklaplo, protože na mapě na chodbě hotelu se skvěl nápis "prales Žákova hora"... Vzhledem k tomu, že se prudce setmělo a začalo krápat, vzali jsme to směrem zpět. V lese už byla tma a tak došlo k tomu, co muselo, zapadlo nám zadní kolo do kaše z hlíny, jehličí a vody. po několika pokusech došlo na lano - ještě, že stromů bylo "jako v lese"... No k hotelu jsme přijeli pěkně za tmy... Přespali jsme v autě ve spacáku a ráno zase na psí závody. Lilo jako z konve celou noc - čtyřkolka stála na dešti, ale alespoň se trochu umyla... Zkouška, jestli je vodotěsná vyšla - chytla na první pokus.
 


22.října 2006
(2006)
Pokud člověk jede sám ( nemá se to ) tak si říká pojedu kam to znám, nebudu riskovat, jen se projedu... Pak ale nějak bouchnou saze a říká si - žena tady není, nikdo mi nebude nadávat - co takhle zkusit... No a tak jsem zkusil projet potokem, bohužel tam byla tůňka, což by nevadilo, ale jak na potvoru balvan co nebyl vidět ( stejně je zajímavé, že pokud člověk zapadne, tak v místě, kde není kouska hnutí, samé překážky a naschvály) a celé se to šprajclo, já měl nohy v mokru - no došlo na naviják. Jenže o ten balvan se kolka zarazila a naviják začal zvedat zadek... tak nezbylo než do vody a nadhodit předek. Na koupání teplo nebylo, ale po vytažení, odbahnění a vytečení chytla ... Hodná holka...Kupodivu jsem doma ani nedostal vynadáno... Asi se z mé ženy stává offroudistka :-)
 


21.října 2006
(21.10.2006)
Tři studny, hotel Horník, No name a psí spřežení...
jak to jde dohromady?
 


12.října 2006
(12.10.2006)
Z Obřan jela Věra do Bílovic po silnici ( kupodivu bez problémů ) k pumpě... Natankovali jsme 12 litrů :-) a za stavu 41 Mh a 758 km jsme vyjeli... Zvolili jsme odpočinkovou trasu, kterou jsme již na začátku jeli - po červené a modré do Křtin. Odtud po silnici do Jedovnic... Kolem vypuštěného rybníka jsme udělali kolečko a narazili na cyklostezku 5080. Po ní přes Kotvrdovice do Senetářova k modernímu kostelu. Pak po 5079 místy po poli a místy po silnici k jeskyni Balcarka. Po 507 zase přes pole a silnici do Jedovnic, kolem Rudického propadání zpět do Křtin. V hotelu Santiny večeře a zpět do Bílovic. Tady to převzala Věra a dojela kolem řeky do Obřan.
 


8.října 2006
(8.10.2006)
Bylo hezky, tak tedy... Auto jsme nechali u Rakovecké hospody, vzali to kolem přehrady do Veverské Bitýšky. Odtud po modré krásnou lesní cestou místy zpevněnou kolem Bílého potoka s asi pěti brody a kouskem říčního brodění. Chvilku jsme potrénovali. Cesta se ale po čase tak zúží, že jsme nechtěli riskovat a vzali to přes pole k Spálenému mlýnu. Odtud po silnici přes Přibyslavice k Devíti křížům, po zelené kolem dálnice přes Javůrek a Hvozdec na žlutou a dál kolem Ríšové studánky po ní cyklistickou k přehradě. Tady je ale závora, která nejde lehce objet !!! Naštěstí jelo auto a pustilo nás. Vyjeli jsme přímo u Rakovecké hospody.
 


4.října 2006
(2006)
Velké Meziříčí. Původně jsme měli jet s Tomášem do Žamberka - on na servis a pak spolu s prodejcem Jardou Lomem na vyjížďku. Ale než jsme se ráno vyhrkali, bylo poledne a tak jsem tušil, že z vyjížďky by moc nebylo, neboť v Žamberku berou servis poctivě... Tak jsem tentokrát využil možnosti, že jsem ve Velkém Meziříčí a jel sám. Ale cesta to byla dobrá... V Meziříčí dole pod kopcem s Oplem Dobrovolný doleva po modré, údolím Balinky, staví se tam nějaká cesta, na poli u křížku jsem si nešel prohlídnout sjezd dolů krkolomným lesem, a tak až dole jsem zjistil slovy klasika - tudy cesta nevede... Zpět nahoru to šlo pěkně blbě ( takže poučka z druhé stránky příručky offroad - dycky mysli na to, že se budeš možná muset vrátit zpět stejnou cestou... Příště hned objet po cestě a poli... kolem potoka dál přes Baliny, Uhřínov, Horní Radslavice do Zátiší. Je tam jedno místo prudšího sjezdu lesem končící na louce, ale před potokem s malou zkruží. Nezbylo než vytvořit mostek z klád položených vedle baráku kousek odtud pro druhé kolo. Cesta vede dál až někam k Jihlavě, ale já jsem odbočil po žluté na Brodek, Chlumek, v Měříně pod dálnicí na Netín. Cesta to je po zpevněné lesní, často uzavřená závorama, ale všechny šly objet. V Netíně na červenou - to už po silniční kolem rybníků přes Závist, Lavičky do VelMezu. A perlička nakonec - červená končí kolem zámku a po schodech dolů naproti náměstí... Tak jsem to k údivu chodců kolem sjel...
 


2.října 2006
(2.10.2006)
Odpoledne bylo trochu času a tak tedy... Řečkovice, kolem konečné tramvaje dál ke Špici, za ní po zelené doleva na Babu - pěkná cesta lesem, a přes krásnou vyhlídku do Jinačovic. Dál po zelené na Senářov a odtud do prudkého kopce na Trnůvku. Tady ale po pár metrech cesta končí plotem obory... Takže zpět na Trnůvku, po zelené na Senářov ( dolů prudkým kopcem...) a po modré do Moravských Knínic. Dál po silnici vlevo ( 386 ) přes Chudčice do Veverské Bitýšky. Tady u otáčení parníků jsme našli červenou směr Rakovec... Vede kousek kolem vody, pak lesem ke hradu a kolem něj ( jediný trochu riskantní sjezd ) na silnici kolem přehrady. Tady už jsme neriskovali, lávka pod hradem je skutečně jen pro pěší, a vzali to po silnici kolem vody na Rakovec a domů...
 


1.října 2006
(1.10.2006)
Tak zas jednou dobrá cesta... Do Obřan, kolem řeky do Bílovic - v půlce na žlutou Těsnohlídkovým údolím k Reslově hájence, po zelené na Kopaniny, tam na žlutou ( tečkovanou ) ale dá se - přes Chocholu k Říčkám tam na modrou kolem Prostředního mlýna na Horní mlýn ( Kaprálka ) a dál k Ochozké jeskyni ( kolem Pekárny) Dál po modré do Ochoza, po silnici k Říčky bus - a po žluté do Bílovic... lesem, po cestě, brod - všechno.
 


21.-24.září 2006
(2006)
Na soukromou dovolenou "v jednom" ( prodloužený víkend ) jsem si vzal čtyřkolku pochopitelně ssebou, ale něco bližšího erotického napíši později...
 


18.září 2006
(18.9.2006)
Tak na mě začalo něco blikat na displeji a prý, že to chce vyměnit olej... Nezbývalo, než se vypravit do servisu ( nechtěl jsem poprvé experimentovat se zárukou ). Pro jistotu jsem zvolil servis doporučený prodejcem ( Jardou Lomem ) sice v Žamberku, ale vyplatilo se. Zvedli nad hlavu, vypustili co měli, doplnili co měli, zkontrolovali co měli, promazali co měli, kupodivu nevyměňovali co měli ( ha, ha, ha - to jen jak kvalitní stroj to je :-). Bohužel zabralo to dost času, takže na projížďku již nezbyl čas - takže někdy příště... Ale servis - paráda. Díky... Jinak servismann - Luboš Hricina ( ORSI Zdobnický servis ) Vrbí 630, Žamberk. 465613277
 


17.září 2006
(17.9.2006)
To takhle jednou hrála v České Třebové kapela No name a my tam máme kamarády Renatu a Petra Eisenwortovy. Použili jsme to jako přestupní stanici - protože druhý den jsme měli být v Žamberku na servisu... Odpoledne si Petr vyzkoušel čtyřkolku po cestách kolem Třebové, večer to odzkoušela kapela, takže z jezdění moc nebylo... Ale co, pojedem tam zase někdy příště... Třeba, jak budu potřebovat nové brýle, nebo jak se vrátí ze Států od Lenky...
 


15.září 2006
(15.9.2006)
Ústí nad Labem...
Rusalka a dálnice...
 


14.září 2006
(14.9.2006)
Dneska jsme vyrazili už podle mapy - nový atlas 1:50000 zakoupený díky Lukášovi Hvězdovi se slevou :-) se má osvědčit poprvé v akci. A tak jsem vyndal z pořadače stranu 493, 451 a 453 a hurá. Auto jsme nechali v 10:00 v Obřanech u garáže a vzali to po silnici zpět přes most, doleva přes konečnou tramvaje kolem baráků k řece. Podél ní krásnou upravenou cestou do Bílovic k pomníku Těsnohlídka. Odtud po červené cestou S.K.Neumanna s tím, že jsme hned za zatáčkou ztratili značení, takže po silnici na Adamov druhou doprava a přes pole lesy jsme se napojili na červenou, přes vysekaný průsmyk přes větve k bodu Nad arboretem a U Křížku. Dál je červená značená v mapě jako pěšina, což se za chvíli ukázalo jako pravdivé a tak jsme zahnuli doprava a po pár lesních metrech se napojili na modrou. Po ní zpevněnou cestou až na silnici z Kanice do Babice ( závora ) tam doleva po silnici k bodu Babice rozcestí. Dál pořád po červené k Drátenické jeskyni schované v lese ( nutná odbočka ). 12:00 - jablko a čůrání. Zpět dál po silnici červené do Křtin směr na Bukovinu, doprava lesem přes Bukovinu rozcestí, na Lhotku, až po Lhotky rozc. kousek před Bukovinkou. Tam jsme se napojili na modrou směr jihovýchod přes Malou říčku ke Třem javorům. Pokračovat dál skončili bychom v Olšanech na farmě u Bolka, ale pak se nám cesta zpět nezdála, takže jsme zvolili odbočku zpevněnou lesní kolovou cestou po žluté, která slibovala dovézt až do Bílovic. Takže přes Kalečník, Jelenici, Hostěnice, kolem Pekárny ( 300m do kopce pěšky - bez šance vyjet na čtyřkolce) k Hornímu mlýnu, Říčky bus, Spálenisko do Bílovic. Poslední úsek stál za to, prudký sjezd vymletým korytem ( pozor obráceně bych to nejel...) tak tak na šířku pneumatik. Vyjeli jsme přesně u hospody vedle pomníku. Čočková, zelňačka a Katův šleh. 14:00 . Kolem vody zpět do Obřan a k autu. Parádní kolečko, část offroad a část kolová a silnice - přesně ve správném poměru.
 


12.září 2006
(12.9.2006)
Zatím bez atlasu ( jinak mapa 491) jsme nechali auto u cukrárny Anička v Bystrci a to z taktických důvodů - po návratu mísa zákusků a Černá kráva ( kdo neví co to je - tak půl litru CocaColy a do ní kopeček vanilkové zmrzliny - pije se to brčkem pozn.rychle!!! a je to výborný) a vzali to po silnici kolem Atlantisu a podél pravého břehu kolem přehrady po červené. Bohužel za přístavem Cyklistická se cesta tak zúžila, že byla neprůjezdná. Zkusili jsme se vrátit na odbočku žluté prudce do kopce pak na modrou na západ v domění, že to objedeme. Ale narazili jsme na oplocenou oboru s takovým tím žebříčkem z obou stran. Tahat čtyřkolku přes plot 2m vysoký a po žebříku ve dvou se mi nezdálo moc konstruktivní, a tak tam cesta pro nás končila. Nezbývalo než se vrátit přes les zpět k přehradě. Okolo přehrady jsme dojeli ( přes jednosměrku) k přístavišti, tam kolem depa na Rakovec a kolmo přes silnic po červené značené k Helenčině studánce. Cesta lesem v pohodě až ke studánce. Tam jsme se rozhodli přejít na zelenou do Obory. Kolem Ríšové studánky pěkná cesta končící na silnici v Oboře. Pak už jen kolem vody zpět k přístavu. Hospoda - stejk s chlebem, setkání s Jardou Zoufalým po 20 letech a první konflikt s policií, napřed městskou a pak si zavolali na pomoc i státní a obě se dvě hodiny dohadovaly, jaký řidičák mám mít na čtyřkolku :-) Nakonec to vzdali a usoudili, že B1 je v pořádku. Po této zkušenosti jsem zakoupil v knihkupectví Zákoník, tlustým fixem zaškrtl potřebné pasáže a teď to vytahuji zároveň s doklady... A je klid...
 


11.září 2006
(11.9.2006)
Auto jsme nechali stát u Merita za Lesnou,a protože jsme neměli ještě žádný atlas ani mapy - vydali jsme se dál lesem směr Útěchov, jen tak bloumali lesem, až se cesta zúžila a končila. Chtěli jsme to objet, ale traverzem po strmé stráni to šlo pěkně blbě. A pak jsem si uvědomil, co píší v příručce offroad na první stránce - vodorovně svahem nikdy... Najednou tam byl strom, výmol a nějak se to nahlo... zkrátka, ležel jsem pod čtyřkolkou tak blbě, že mi stála předním kolem na lýtku. Věra paradoxně seděla v sedle a nemínila slézt. No stroj běžel, tak jsem ji poprosil - zda by neslezla ( kupodivu poslechla,) levou rukou jsem zařadil zpátečku, natáhl se k plynu a přidal. Kolka poslušně škubla dozadu a já škubl s nohou. Vyšlo to. Poučení - sám nikdy a kolmo svahem taky nee. P.S. Věra při tom přišla ke krásné offrouďácké medaily na zadku ( velikosti 20x10cm fialovozelené barvy). Nosila ji ještě asi 3 týdny, pak se někam ztratila. No nic, udělám jí novou. Chtěl jsem dát fotku na internet, ale cukala se... Dál už směr Ořešín, a jen tak křižovat les podle značek i bez nich, jenže cesta končila závorou, která nešla objet, takže zpět do Bílovic a do Obřan kolem vody. Tady jsme to vzali přes louku k vodárně na Lesné a domů...
 


10.září 2006
(10.9.2006)
První jízda kolem Brna; mladí chtěli jezdit na minibajkách a tak jsme zajeli na slepou silnici pod Vinohrady. Je tam nějaká zrušená fabrika s dost dlouhou příjezdovou cestou zakončenou smyčkou. Nechali jsme je tam a přes lesní cestu křižovali sem a tam, pak jsme zajeli na Klajdu kolem vysílače, na zmzlinový pohár a kávu do Vyhlídky a vrátili se zpět zkontrolovat omladinu. Vedle cesty je pole, ale zpustlé, zarostlé a hrbaté. Fantasticky se tam drandí......
 


8.září 2006
(8.9.2006)
Tak toto byl zajímavý výlet... V Českém Krumlově jsme den dopředu stavěli scénu pro vystoupení Wall od Pink Floydů v českém provedení. Postaveno bylo vcelku brzo, ale muzikanti, a těch bylo ale 15, se trousili postupně, a v podstatě se stále na někoho čekalo. Tak jsem vzal čtyřkolku a vyrazil jen tak silnicí nahoru kopcem. Na kopci jsem našel u lesa rozcestníky, jeden k vysílači, jeden do Budějovic, a další už ani nevím kam. Chvilku jsem jel k vysílači, ale cesta byla monotoní a taky jsem nevěděl, co se děje na koncertě... Jenže po návratu mi sdělili, že je potřeba zajet do Budějovic k autobusu pro kmitačky do repráků. No tak jsem vyrazil po modré lesem. Je to asi 18km, nic složitého. V 8 večer přijel autobus, vyřídil jsem potřebné a pomýšlel na návrat. Venku tma jak v pytli, tak padlo rozhodnutí jet po silnici. V noci po výpadovce na čtyřkolce... Ale kupodivu se jezdí po silnici dobře... Světla stíhají, rychlost - těch 70 - 80 stačí, a díky šířce 120cm se dá jet při kraji a tak mají auta možnost předjíždět i na plné. Navíc se na kraji vymetou všechny výmoly a tím to víc baví... Takže to tak moc provoz nezdržuje. Pokud jel za mnou někdo déle - bylo to proto, že si toho exota chtěl prohlídnout. Je fakt, že ač leto - už to pěkně studilo...
 


2.září 2006
(2.9.2006)
První cesta se čtyřkolkou a zrovna se zkušenými - Tomáš Ouředníček( tu samou jako já, jen s náhonem na všechny čtyři ) a Michal Kment ( s nějakou menší, myslím že je to E-ton)... Michal to má v okolí své pily najeto, takže přes nějaká bloudění to do hospody našel. Ale kudyma sme jeli - to si nepamatuju...
Jistě neujde pozornosti : Michalův spadlý řetěz v lese při sjezdu ( zlatý kardan !),
moje zrcátko nepřežilo kousek zvaný pana/orel ( kotrmelec ze stráně i se mnou...)
a Tomáš po poležení si v potoku s nohou pod čtyřkolkou, vodou chlazenou...
P.S. jinak v levé kapse nosí doklady a peníze :-)
no a pak, že není ježdění zábava !
 


1.září 2006
(1.9.2006)
Tak jsem si koupil čtyřkolku... To jsme takhle jeli turné Čechomoru ve vlaku a Tomáš si vzal ssebou na vagon čtyřkolku. Koupil si ji týden před odjezdem spolu s kamarádem ze Žamberka - oba jsou offroadisti :-) takže to nepřekvapilo. Na každém koncertě ji svezl z vagonu a vyrazil do terénu. Po návratu mi říká - běž se svézt... Ale já - ne, nechci... Druhý den mi říká - zkus to... Ale já - nee...To už i Věře bylo divné a tak ponouká - běž se svézt... Ale já - nee. Když přišli oba třetí den - říkám jim - nepůjčujte mi to, budu ji chtít taky... Oba se zasmáli a brali to jako fór. Tak jsem vyjel - objel nádraží a po návratu povídám - hned jednu objednej... Tak ji Tomáš objednal a než se moje žena milovaná vzpamatovala, stála před barákem. ( Já je varoval ! ) Koupil jsem ji u prodejce Jardy Loma v Žamberku a nelituji. Ve velkých městech se s vámi nikdo moc nebaví, ale tady - všechno dopodrobna vysvětleno, ukázáno, zajištěno, prostě klid a pohoda...Je to číňan, ale podle testů vychází dobře. Dováží je bývalý motokrosový závodník, upravuje je na naše podmínky, vyztužuje některé díly, montuje naviják, tažné zařízení, litá kola apod. Podle testů je to okopírovaný Polaris s licenčním motorem Yamaha. Nakonec posuďte sami, v pravém sloupci hlavní stránky jsou testy a povídání o ní... No a pokud by jste chtěli taky takovou - tak : Jarda Lom, Auto Jari, Do Kotle 1380, 564 01 Žamberk , http://www.jari.cz , pokud budete chtít zavolat, tak 465 614 945.
  

NAHORU  
1.10.2006
11.11.2006

Test v magazínu Auto 4x4

V dubnovém čísle magazínu Auto 4x4 vyšel článek věnovaný čtyřkolce JourneyMan 300x. Zde je náhled článku:


Zde si můžete přečíst celý článek v PDF formátu.


Zde si můžete prohlédnout technická data


Se čtyřkolkou na silnici ?

Stanovisko MD...( .doc )

Další stanovisko MD...( .htm )


   

    Galerie strojůProfesionální užitkové čtyřkolky


Nejen prodej Journeymanů a servis...


fórum o čtyřkolkách


Quad and ATW world


ATV výpravy - výpravy pro majitele pracovních i sportovních ATV


System Quad jinde...


60 stránek příslušenství a nápadů......


ATV-QUAD Fórum * vše o čtyřkolkách... nové fórum od 20.8.2006...


Pro znalce . . . :-)


Filmová ukázka nehody čtyřkolky...


Proč já nemám Jamahu !


Jak dopravovat čtyřkolku ?


N a d š e n c i :

Havran a jeho Stromer 310...


taky jeden "postiženej" kolkou...


a další "postiženej" kolkou...


Foto album Quadclubunaše profesní stránky...

a vzkazovník... (vyplňte a odešlete)
jméno:
telefon:
Email:
předmět:

text: