DOLOMITY 2018

Velká dolomitská cesta

Brixen - Messnerovo muzeum Kronplatz - jezero Pragser Wildsee - jezero Misurina - Col da Varda - Tre Cime di Llavaredo - Cortina d´Ampezzo - Velká dolomitská cesta - Passo Falzarego - Passo Pordoi - jezero Karersee

Program:

1. den: odjezd ve večerních hodinách.
2. den: ráno příjezd do Brixenu, návštěva městečka, procházka k exilovému domku K. H. Borovského, přejezd pod Kronplatz, zájemci vyjedou lanovkou na horu, která je sídlem mystické královny Dolomit a podívají se do nového muzea Reinholda Messnera, dílo Zahy Hadid.
Přejezd k legendárnímu jezeru Pragser Wildsee, kde dle legendy leží poklad Fanů, procházka kolem jezera v srdci národního parku Fanes, dojezd na ubytování, kousek od jezera Misurina. Zájemci mají večeři.
3. den: snídaně, dopoledne u jezera Misurina, lze vyjet lanovkou na Col da Varda, přímo nad jezero Misurina s překrásnými výhledy na půl Dolomit, vč. masívu Marmarole, Tofana, Sorapis, Cristalo, Cadini....
V poledne výjezd autobusem panoramatickou placenou silnicí přímo pod slavné Věže Lavarédské (Drei Zinnen, Tre Cime di Lavaredo 3003 m. n.m.), zájemci si mohou věže obejít po turistickém chodníku (uvidíme Monte Piano i místa tvrdých válečných střetů, střílny, bunkry...). Různě dlouhé trasy dle dispozic, lze chodit i velmi pohodlně, zvládne to téměř každý. Navečer návrat do hotelu, pro zájemce večeře.
4. den: po snídani nás čeká Velká dolomitská cesta, projedeme pod masívy Cristallo a Sorapis, krátká zastávka v malebné Cortině d'Ampezzo.
Kolem legendárních míst 1. světové války projedeme na sedlo Passo Falzarego (2105 m n.m), uvidíme Col di Lana, Cinque Torri i Marmoladu, vystoupáme do sedla Passo Pordoi (2239 m n.m.), zájemci vyjedou lanovkou na Terasu Dolomit v masivu Sella (Sass Pordoi 2952 m n.m.) s nejkrásnějším výhledem na Dolomity a Marmoladu, nejvyšší horu Dolomit.
Přes Canazei pod Sasso Lungo a údolí Val di Fassa výjezd k jezeru Carersee, kde se otevře poslední úchvatný výhled na dolomitský útvar Latemar, poté návrat do ČR.
5. den: předpokládaný návrat v ranních hodinách.


Termín: 13. - 17. 6. 2018 Číslo zájezdu: 13062018
Cena: 3.990 Kč
Cena zahrnuje: dopravu klim. busem, 2x ubytování v hotelech (2 lůžk. pokoje s příslušenstvím a možností přistýlky), 2x snídani, průvodce, pojištění CK proti úpadku.
Cena nezahrnuje: vstupné, lanovky, večeře, vyhlídkovou silnici pod Tre Cime, pobytové taxy (cca 2 € / os. / noc) a pojištění léčebných výloh.

Zájezd pořádá a pojišťuje Cestovní kancelář ČiLe s.r.o. IČ: 06563431.

nebo náhledy tady...